Zapraszamy do udziału w szkoleniu fakultatywnym organizowanym przez Regionalny Oddział PIBR
w Gdańsku przy współudziale naszego łódzkiego Oddziału.
Szkolenie odbędzie się w dniu 17.04.2024r. (środa) godz. 17.00 - 19.00, w formule on-line,
zalicza 2 godz. samokształcenia.
Po półtora roku od wprowadzenia istotnych modyfikacji w konstrukcji przepisów regulujących ryczałt od dochodów spółek (dalej jako „e-CIT”) może wydawać się, że o e-CIT powiedziano już wszystko. Wbrew powszechnemu przekonaniu wciąż występują jednak ryzyka, które umykają uwadze większości ekspertów, a mogą unicestwić wszystkie działania związane z przejściem na e-CIT.
W trakcie szkolenia eksperci Kancelarii opowiedzą o nieoczywistych ryzykach zidentyfikowanych w trakcie pracy nad realizacją projektów oraz przedstawią praktyczne i sprawdzone rozwiązania tych problemów.
Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do księgowych oraz szefów działów prawnych i podatkowych podmiotów, które dokonały wyboru opodatkowania e-CIT.
PROGRAM SZKOLENIA:
- Nieuświadomiony brak prawa do wyboru opodatkowania e-CIT:
- czy to w ogóle prawdopodobne i kiedy może się wydarzyć?
- konsekwencje braku spełnienia przesłanek pomimo skierowania zawiadomienia o dokonaniu wyboru opodatkowania e-CIT – czy można to naprawić?
- jak się przed tym zabezpieczyć?
- Status podatnika w e-CIT.
- Przejście na e-CIT w trakcie roku podatkowego – praktyczne problemy.
- Wypłata dywidendy i zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy:
- dopuszczalność zastosowania mechanizmu redukcyjnego – praktyczne problemy, praktyka organów podatkowych,
- podstawa opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych – praktyczne problemy, praktyka organów podatkowych
- Problemy z zakończeniem opodatkowania e-CIT:
- sposoby i moment wystąpienia skutku zakończenia opodatkowania e-CIT – praktyczne problemy, praktyka organów podatkowych,
- zróżnicowane konsekwencje zakończenia opodatkowania e-CIT.
- Podsumowanie.
- Pytania i odpowiedzi (Q&A).
Wykładowca: Beata Krzyżagórska-Żurek - adwokat, partner zarządzający w kancelarii Krzyżagórska Łoboda i Partnerzy s.p. Doświadczenia zawodowe Beaty Krzyżagórskiej-Żurek obejmują prawo gospodarcze i korporacyjne, planowanie i doradztwo podatkowe oraz transakcje kapitałowe.
Beata Krzyżagórska-Żurek realizowała wiele transakcji M&A, w tym transakcji project finance oraz private equity, w szczególności uczestniczyła (po stronie właścicieli) w wielu transakcja związanych z wejściem do spółki funduszy private equity, a także współtworzyła ład korporacyjny (corporate governance) w tych spółkach. Uczestniczyła w postępowaniach przed KNF w sprawach związanych z działalnością towarzystw funduszy inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych, alternatywnych funduszy inwestycyjnych, a także w wielu innych postępowaniach związanych z ich działalnością. Uczestniczyła w wielu procesach sukcesyjnych, w tym także z wykorzystaniem zagranicznych fundacji rodzinnych (fundacji w Lichtensteinie oraz na Malcie), współuczestniczyła w utworzeniu fundacji Semper Simul Foundation oraz Sky Foundation. Opracowała i wdrażała wiele międzynarodowych i krajowych rozwiązań zapewniających optymalizację obciążeń podatkowych. Uczestniczyła w postępowaniach podatkowych i celno-skarbowych przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Współtworzyła i wdrażała u klientów zasady ładu podatkowego (tax governance).
Beata Krzyżagórska-Żurek uczestniczyła w szeregu międzynarodowych programów naukowych; praktykowała w amerykańskich (m.in. w Schiff, Hardin & Waite, Jenner & Block, Baker & McKenzie) oraz brytyjskich (m.in. w Ince & Co, Cameron McKenna) firmach prawniczych; prowadziła wykłady z zakresu prawa morskiego, ubezpieczeniowego i cywilnego na zagranicznych szkołach wyższych, w tym na Uniwersytecie w Uppsali w Sztokholmie w Szwecji oraz Uniwersytecie w Minnesocie w USA.
Cena za udział w szkoleniu:
- 150,00 zł – cena udziału w szkoleniu dla biegłego rewidenta
- 150,00 zł + 23% VAT – cena udziału w szkoleniu dla osoby nie będącej BR
Na szkolenia zapisujemy się poprzez wypełnienie formularza na naszej stronie https://lodz.pibr.org.pl/pl/szkolenia
Zapłaty należy dokonać przelewem na konto R/O w Łodzi: ING Bank Śląski
46 1050 1461 1000 0022 0081 9973.
Po uregulowaniu płatności zostanie wystawiona faktura VAT – zgodnie z podanymi danymi.
RO zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu szkolenia.
Serdecznie zapraszamy do zapisywania się! Zapisy są dostępne w zakładce "szkolenia".